Często przeglądasz strony konkurencji szukając inspiracji i porównujesz je ze swoją witryną. Niestety mało zdjęć, wykresów czy infografik sprawia, że Twoja strona wypada blado na tle konkurencji.
Myślisz sobie: niestety nie znam pakietu programów od Adobe, a na zlecenie prac grafikowi na razie mnie nie stać - w konsekwencji nie dbasz o wizualną stronę swojej witryny.
Takie myślenie jest błędne i może nieść za sobą tragiczne skutki. Błąd takiego myślenia polega na tym, że konkurencja w wielu przypadkach też nie korzysta z usług grafika, a Photoshopa, Illustratora czy Corela zna tylko ze słyszenia. Sęk w tym, ze nasi rywale korzystają z narzędzi do obróbki graficznej, które są dostępne w sieci za darmo. Zapoznaj się z zaproponowaną przez nas listą stań się specjalistą w zakresie content marketingu.
Snappa - proste narzędzie do tworzenia grafik na potrzeby mediów społecznościowych, blogów czy banerów reklamowych. Snappa automatycznie dostosowuje rozmiar grafik do danego medium. Dodatkowo oferuję sporą bazę zdjęć i umożliwia wysyłanie grafik do social mediów bez opuszczania programu.
Canva - kolejne bardzo intuicyjne narzędzie do tworzenia grafik bez konieczności pobierania Photoshopa. Canva posiada wiele funkcji, które dają nam sporo możliwości tworzenia. Program pozwala na wyrównywanie i kadrowanie zdjęć, dodawanie tekstów, tekstur, dymków, ikon czy naklejek. Możemy nakładać na zdjęcia różne filtry, poprawiać ich ostrość czy kolorystykę. Program umożliwia również tworzenie popularnych w sieci kolaży. Posiada jeszcze wiele innych funkcji między innymi projektowanie graficznych szkieletów i funkcjonalności stron internetowych przy użyciu narzędzia przeciągania. Kiedy szkielet jest gotowy program umożliwia przekształcenie go w pełni funkcjonalną makietę.
PicMonkey - to alternatywa dla obu wcześniejszych narzędzi z podobnymi funkcjami i zastosowaniem.
Fotor - podobnie jak wcześniejsze narzędzia również Fotor umożliwia obróbkę zdjęć, tworzenie grafik, kolaży czy efektu HDR. W Fotorze możemy również dokonać retuszu zdjęć typu beauty. Usunąć zmarszczki, efekt czerwonych oczu możemy poprawić kształt czy wybielić zęby.
Free Photo Tool - ostatni z pięciu prezentowanych programów to taki Photoshop z darmowym dostępem online.
Piktochart - świetne narzędzie do tworzenia różnego rodzaju grafik, które możemy wykorzystać w zasadzie wszędzie, na blogu, w mediach społecznościowych, internetowych reklamach, a także w druku. Piktochart umożliwia tworzenie infografik, wykresów, map i ikon. Program ma również swoją bazę zdjęć.
Easelly - narżedzie oferuje nam tysiące szablonów z infografikami, które możemy dowolnie edytować i wykorzystywać na własny użytek.
Infogram - to narżedzie specjalizujące się w infografikach, wykresach i mapach interaktywnych. O poziomie tej aplikacji najlepiej świadczą jej klienci, wśród których znajduję się Euronews, GoodYear, TomTom, Skyscanner czy Uniwersytet Kalifornia.
Thinglink - to narzędzie, którego specjalnością jest interaktywność. Interaktywne infografiki, interaktywne mapy, interaktywność dla e-commerce i inne. Dzięki tej aplikacji możemy na przykład oznaczyć na mapie swoją lokalizację, po najechaniu lub kliknięciu w konkretny przycisk wyskoczy nam okienko ze zdjęciem czy informacjami, które nas dotyczą.
Tableau Public - narzedzie, które wizualizuje dane - tak najprościej można opisać Tableau Public.
Prezi - mówisz prezentacje myślisz PowerPoint? Otóż niekoniecznie. Dziś do dyspozycji mamy sporo narzędzi jednym z nich jest właśnie Prezi. To chyba najpopularniesze spośród narzędzi do tworzenia prezentacji online.
Capzles - to kolejny kreator prezentacji online.
Emaze - również za pomocą tego narzędzia stworzymy świetne prezentacje.
U tell story - darmowe narzędzie do tworzenia prezentacji, w którym oprócz zdjęć możemy korzystać także z wideo, dźwięku czy muzyki.
Silk - narżedzie to umożliwia zaprezentowanie danych statystycznych, raportów w ciekawy i przyjemny dla oka sposób.
Animoto - narzędzie pozwala na przykład połaczyć się z Instagramem czy Facebookiem i zaciągniętych stamtąd zdjęć lub filmików stworzyć animację. Animoto pozwala również na tworzenie filmów marketingowych czy slajdów.
Sanp Guide - służy do tworzenia ebooków online.
Magisto - aplikacja, która automatycznie przemieni twoje mało atrakcyjne wizualnie filmy w takie, które przyciągną wzrok odbiorców.
Awesome Screenshot - to rozszerzenie do Chrome, które umożliwia robienie screenshotów oraz ich edycję przed zapisem na dysku komputera.
Screencastify - kolejne rozszerzenie do Chrome, dzięki niemu możemy tworzyć screen casty, czyli filmy pokazujące co aktualnie dzieje się na ekranie Twojego komputera. Narzędzie przydatne w tworzeniu tutoriali.